Share |

Erikoisnäyttely 2002

Erikoisnäyttelymme rotujärjestöön kuuluville roduille järjestettiin Mäntsälän Hirvihaaran kartanossa lauantaina 10.8.2002. Tuomareina toimivat Carlos Salas Melero Espanjasta: napolinmastiffit ja bullmastiffit ja muut rodut Basch Bosch Hollannista.

bis2002.jpg

BIS 2002

BIS Winners in 2002 Specialty with judges Carlos Salas MFelero and Bas Bosch

TULOKSET:

BIS

1. Bullmastiffi FIN & EST MVA Bulldale Red Rambler om. Vakkilainen Sanna & Pölkki Jarkko

2. Pyreneittenmastiffi FIN & PL MVA EUV-00 V-00 PLV-00 PZNV-00 Bondadoso Anastasia om. Laukamaa Tua & Jarmo

3. Bordeauxindoggi FIN MVA Baron Cruiser's Carrot D'or om. Kontkanen Hannele

4. Napolinmastiffi FIN MVA Feroce de Nahuel om. Kinnunen Sara-Emilia & Spirieva

5. Mastiffi KANS & FIN & S & EST MVA BW-98 Cassandran Freshwater om. Väisänen Susanna

6. Espanjanmastiffi Ronquidos Esmeralda om. Vaittiniemi Tea & Kurki Sami

7. Cane corso Aladin om. Kyllönen Marko & Simu Marika

8. Fila brasileiro Bom Bon om. Ylämurto Helena

9. Dogo argentino FIN MVA PMV-01 JWW-98 V-98-01 Indio-Toba Del Bagual om. Laine Anne Kristina

BIS-PENNUT

1. Pyreneittenmastiffi Iirismaan Graciela om. Laitinen Ismo 2. Bordeauxindoggi Densbord Bonaparte om. Hakala Merja

BIS-VETERAANIT

1. Mastiffi FIN MVA Xeriex's Mister Muscular om. Vilkkilä Virpi 2. Bullmastiffi FIN MVA Royal-Seed's Lisa om. Seppänen Liisa

3. Pyreneittenmastiffi FIN MVA Bindlestiff's B'Eager om. Lepistö Sirpa

4. Espanjanmastiffi FIN MVA Ronquidos Baron om. Vaittiniemi Tea & Kurki Sami

5. Napolinmastiffi FIN MVA V-00 Pandora vom Haus Roxana om. Anttila Kirsi & Mesiniemi Marko

BIS-KASVATTAJA

1. KENNEL IIRISMAAN om. Vuokko ja Pentti Kiiski, Petäjävesi

2. KENNEL BULLERO'S om. Mabel Olsson ja Eero Castrén, Päivölä

BIS-JÄLKELÄISRYHMÄ

1. Bullmastiffi FIN & EST MVA Rum'n Black of Graecia om. Auri Leppä ja Anja Ylönen

NAPOLINMASTIFFI

UROKSET

PU1 ROP BIS-4 FIN MVA Feroce de Nahuel om Kinnunen Sara-Emilia & Spirieva

PU2 FIN & RUS & EST MVA POHJ V-01 V-01 Brigantino om Jokinen Henna

PU3 FIN MVA V-00 Santamäen Aku om Ritamaa-Johansson Leena

PU4 SERT EST JV-02 Antiquo of the Thatch Roof om Hägg Katriina

PU5 FIN MVA Ysmay of the Thatch Roof om. Vilhola Sanna

NARTUT

PN1 VSP FIN MVA PMV-01 V-01 Santamäen Axa om. Glad Ismo

PN2 ROP-VET BIS-5 VET FIN MVA V-00 Pandora vom Haus Roxana om. Anttila Kirsi & Mesiniemi Marko

PN3 SERT FIN MVA BH Spartacus Ambrosia om. Anttila Kirsi & Mesiniemi Marko

PN4 Esmeralda om. Vilhola Sanna

PN5 Spartacus Aloe Vera om. Anttila Kirsi & Mesiniemi Marko

VETERAANIT

ROP-VET BIS-5 VET FIN MVA V-00 Pandora vom Haus Roxana om. Anttila Kirsi & Mesiniemi Marko

BULLMASTIFFI

UROKSET

PU1 VSP Paganettas Zerberus om. Bredenberg Filippa & Gpeckmann

PU2 FIN MVA Korvenkehto Compos Mentis om. Kuru Juha

PU3 Maffi's Fairplay Oliver om. Vakkilainen Sanna & Pölkki Jarkko

PU4 Royal Seed's Rock and Roll om. Mörsky Kira & Nousiainen Mika

PU5 Bullero's Relax om. Tuomi Sini

NARTUT

PN1 ROP BIS-1 FIN & EST MVA Bulldale Red Rambler om.Vakkilainen Sanna & Pölkki Jarkko

PN2 FIN MVA Suvimarjan Siritza om. Vaanola Marja

PN3 Dogmatic Forever Amber om. Sääluoto Kirsti & Nuotio Maaret

PN4 Bullberry Hazeleyes om. Airasmaa Antti

PN5 FIN MVA Dogmatic Up To Snuff om. Eskelinen Katja

PENNUT

ROP-pentu Bullcastle's Red Diamond om. Grönholm Hannu

VSP-pentu Bullcastle's Red Baron om. Kankkunen Tommi & Raumola Sanna

VETERAANIT

ROP-VET BIS2-VET FIN MVA Royal-Seed's Lisa om. Seppänen Liisa

KASVATTAJALUOKAT

1 KP BIS2-KAS KENNEL BULLERO'S om. Mabel Olsson ja Eero Castrén, Päivölä

2 KP KENNEL ROYAL SEED'S om. Auri Leppä, Östersundom

JÄLKELÄISLUOKAT

1 KP BIS1-JÄL FIN & EST MVA Rum'n Black of Graecia om. Auri Leppä ja Anja Ylönen

2 KP Anuler Himo om. Mabel Olsson

PYRENEITTENMASTIFFI

UROKSET

PU1 VSP FIN MVA Iirismaan El Granador om. Porter Heidi & Jennifer

PU2 SERT Primaleon Extrovertido om. Hepola Marko & Sanna

NARTUT

PN1 ROP BIS-2 FIN & PL MVA EUV-00 V-00 PLV-00 PZNV-00 Bondadoso Anastasia om. Laukamaa Tua & Jarmo

PN2 FIN & S MVA V-01 SV-01 Iirismaan Encantadora om. Kiiski Vuokko & Pentti

PN3 FIN MVA Japstiffin Belinda om. Nykänen Minna

PN4 FIN MVA JV-99 Iirismaan Desicion om. Tyyskä Jari-Pekka

PN5 ROP-VET FIN MVA Bindlestiff's B'Eager om. Lepistö Sirpa

PENNUT

ROP-pentu BIS 1-pentu Iirismaan Graciela om. Laitinen Ismo

VSP- pentu Pyrrelandian Alfred Little om. Nykänen Minna & Kinnunen Pasi

VETERAANIT

ROP-VET BIS3-VET FIN MVA Bindlestiff's B'Eager

KASVATTAJALUOKAT

1 KP BIS1-KAS KENNEL IIRISMAAN om. Vuokko ja Pentti Kiiski, Petäjävesi

CANE CORSO

UROKSET

PU1 SERT ROP BIS-7 Aladin om. Kyllönen Marko & Simu Marika

NARTUT

PN1 VSP FIN MVA Ortensia om. Rautiainen Jani

DOGO ARGENTINO

UROKSET

PU1 ROP BIS-9 FIN MVA PMV-01 JWW-98 V-98-01 Indio-Toba Del Bagual om. Laine Anne Kristina

PU2 EST V-02 Escarto's El Buey om. Kivimäki Riikka

PU3 Kerberos Blanco Quiebro om. Timo Kalliola

NARTUT

PN1 VSP FIN MVA PMV-01 Conquistador Blanco del Leyenda om. : Kokkonen Tuija

ESPANJANMASTIFFI

UROKSET

PU1 VSP ROP-VET BIS4-VET FIN MVA Ronquidos Baron om. Vaittiniemi Tea & Kurki Sami

PU2 FIN MVA PMV-97 Ronquidos Bizarro om. Vaittiniemi Tea & Kurki Sami

NARTUT

PN1 SERT ROP BIS-6 Ronquidos Esmeralda om. Vaittiniemi Tea & Kurki Sami

VETERAANIT

ROP-VET BIS4-VET FIN MVA Ronquidos Baron om. Vaittiniemi Tea & Kurki Sami

FILA BRASILEIRO

NARTUT

PN1 SERT FIN MVA ROP BIS-8 Bom Bon om. Ylämurto Helena

PN2 Higienopolis Caidira om. Lehtikunnas Sanna & Ville

MASTIFFI

UROKSET

PU1 VSP ROP-VET BIS-1 VET FIN MVA Xeriex's Mister Muscular om. Vilkkilä Virpi

PU2 FIN MVA Wakonda's Aspinet om. Väisänen Susanna & Tikka Jari

PU3 KANS & FIN & EST & LV MVA V-99 EstV-00 LVV-00 Tamarixin Captain Concorde om. Laitinen Satu

PU4 Wakonda's Bearrunner om. Ahvonen Juha & Mirja

NARTUT

PN1 ROP BIS-5 KANS & FIN & S & EST MVA BW-98 Cassandran Freshwater om. Väisänen Susanna

PN2 VSP-VET FIN MVA Bewille's Berlydia om. Rissanen Aija & Ville

PN3 SERT Vauhtihaukun Merriot om. Rosendahl Anne

VETERAANIT

ROP-VET BIS1-VET FIN MVA Xeriex's Mister Muscular om. Vilkkilä Virpi

VSP-VET FIN MVA Bewille's Berlydia om. Rissanen Aija & Ville

BORDEAUXINDOGGI

UROKSET

PU1 ROP BIS-3 FIN MVA Baron Cruiser's Carrot D'or om. Kontkanen Hannele

PU2 Claxon del Matachin om. Anna ja Janne Terkko

PU3 SERT Tanakajd Szepe Vuk om. Tahvanainen Jari

NARTUT

PN1 VSP SERT Densbord Afrodite om. Lehtinen Nina

PN2 Saga Del Matachin om. Terkko Anna & Janne

PN3 FIN MVA Rantamyrskyn Angelika om. Luotokari Mira

PENNUT

ROP-pentu BIS-2 pentu Densbord Bonaparte om. Merja Hakala

VSP-pentu Densbord Brilliant om.Olga denissov