Sitoumuskasvattajat

Bullmastiffit ja Mastiffit ry:n sitoumuskasvattajat ovat Suomen Kennelliiton ja rotujärjestön varsinaisiajäseniä, jotka ovat allekirjoittaneet Kennelliiton kasvattajasitoumuksen ja sitoutuneet noudattamaan senehtojen lisäksi niin Kennelliiton muita sääntöjä, ohjeita ja määräyksiä kuin eläinsuojelulakiakin.

Sitoumuskasvattajan kasvattamat pentueet täyttävät rodun PEVISA-ehdot kokonaisuudessaan, taiyhdistelmällä on sekä rotujärjestön että Suomen Kennelliiton hyväksymä poikkeuslupapoikkeuslupasääntöjä noudattaen.

Sitoumuskasvattajalla on kennelnimi, tai kennelnimianomus on rotujärjestön ja Kennelliiton puoltama ja seon edennyt FCI:n käsittelyyn. Sitoumuskasvattaja liittää kaikki halukkaat pentujensa ostajat, jotka eivät vielä ole rotujärjestön jäseniä, sen jäseniksi ensimmäiseksi vuodeksi. Sitoumuskasvattaja on lunastanut ns. kasvattajaruudun yhdistyksen jäsenlehteen ja nettisivuille ja saa senmyötä pentueilmoituksensa yhdistyksen sivuille.

Listoja päivitetään muutosten osalta n. kahden viikon välein

Sitoumuskasvattajien yhteystiedot

Kennelnimi Kasvattaja Rotu / Rodut Yhteystiedot
Argardian Armi Torssonen Mastiffi Armi Torssonen p. 040 418 1181
Salahmi
argardianmastiffs@gmail.com
facebook.com/ArgardianMastiffs/
Bullero's Mabel Olsson Bullmastiffi Mabel Olsson p. 045 161 2147
Inkoo
bulleros89@gmail.com
Bulltagos Anna-Lisa ja Pekka Sirkiä Bordeauxindoggi Pekka ja Anna-Lisa Sirkiä
p. 050 521 7151 tai 050 359 0435
bulltagos@kolumbus.fi
Chic's Joy Juuli Panula Bordeauxindoggi Juuli Panula
p. 0453403613
Seinäjoki
juuli_54@hotmail.com
kennelchicsjoy.com
Dreampatron Susanna Alanen ja Juha Välikorpi Bordeauxindoggi
Susanna Alanen p. 0400 355 263
Juha Välikorpi p. 050 373 4306
dreampatron@yahoo.com
Giantpaw´s Satu Pörsti Cane corso Satu Pörsti 044 525 8741
Pori
info.giantpaw@gmail.com
giantpaw.com/
facebook.com/kennelgiantpawscanecorso/
Lady Captains Sanna Skedlund Cane corso Sanna Skedlund p. 040 5810870
Hämeenkyrö
sanna.skedlund@gmail.com
Loukas Aila Sikkinen Bordeauxindoggi Aila Sikkinen p.040 737 9907
Sahalahti
aila.sikkinen@kolumbus.fi
Mamastiff Marjo Puoliväli Mastiffi Marjo Puoliväli p.044 524 7965
Jyväskylä
kolumbus.fi/mamastiff/
facebook.com/groups/95560444670/
Mammutin Tiina Korpinen Mastiffi
Tiina Korpinen p. 044 318 6434
Riihimäki
kennelmammutin@gmail.com
facebook.com/groups/2190510631167560/
Mastaidh Anu Harpela Mastiffi Anu Harpela p.040 515 2795
Rovaniemi
mastiff@mastaidh.com
mastaidh.com/
Nighteyes Marinka Ashworth Bullmastiffi Marinka Ashworth p. 045 676 2450
nighteyesbullmastiffs@gmail.com
Rantamyrskyn Mira Luotokari Bordeauxindoggi Mira Luotokari p. 040 700 3188
Reila
rantamyrskyn@gmail.com
rantamyrsky.kotisivukone.com/
Remarkabull Sanna Vakkilainen Bullmastiffi Sanna Vakkilainen p. 040 740 3693
Lohja
info@remarkabull.net remarkabull.net
Riemutuulen Johanna Kahala Bordeauxindoggi Jonna Kahala p. 0400840267
Rauma
jonnakahala@gmail.com
Rohmutassun Minna Ruohonen Bullmastiffi Minna Ruohonen p. 050 301 2959
Tortinmäki
rohmutassun@saunalahti.fi
rohmutassunkennel.com/
Rougerosanna Reetta Jakosuo
Bordeauxindoggi Reetta Jakosuo p. 046 547 2411
Jyväskylä
rougerosanna@gmail.com
Squanto´s Maija-Riitta Vähäkylä Mastiffi Maija-Riitta Vähäkylä p. 050 572 6578
Tähtelä
maijariitta.vahakyla@gmail.com
facebook.com/Squantos-kennel-142465312...
Suvimarjan Marja Vaanola Bullmastiffi /
Bordeauxindoggi
Marja Vaanola p. 0400 112 137
Turku
suvimarjan.kennel@pp.inet.fi
suvimarjankennel.fi/
Thalion Hall Heidi Rubin Mastiffi Heidi Rubin p. 0400 333 242
Tammisaari
heidi.rubin@gmail.com
Zaidabull´s Katri Huusko Bullmastiffi Katri Huusko p. 044 255 8770
Kajaani
zaidabulls@gmail.com
zaidabulls.kuvat.fi/
Muut Bullmastiffit ja Mastiffit ry:n jäsenmaksun maksaneet kasvattajat, jotka eivät ole yhdistyksensitoumuskasvattajia löytyvät alla olevan linkin alta.