Siirry suoraan sisältöön

Koulutuskenttä jäsenien käyttöön

Yhdistyksemme on vuokrannut vuoden alusta alkaen Talinhuipun koulutuskentältä vakiovuoron jäsentemme käyttöön. Vermon raviradan takana sijaitsevalla koulutuskentällä on eri kokoisia esteitä, 6 piiloa IGP:n harjoitteluun ja lava/pöytä esim. puruharjoituksiin. Iso kenttä on valaistu ja kokonaan aidattu. Katso kentän sijainti Helsingin kaupungin Palvelukartta-palvelusta.

Talinhuipun koulutuskenttä on hyvin kysytty ja siten täyteen varattu. Monet perinteikkäät seurat ovat treenanneet kentällä jo vuosia eikä vapaita vuoroja ole juurikaan saataville. Bullmastiffit ja Mastiffit ry on vuokrannut vuodelle 2025 lauantai-iltojen kenttävuoron klo 19-21.

Talvikauden ja kunnes toisin ilmoitetaan, kenttävuoro on jäsentemme omaehtoisten treenien käytössä. Keväällä käynnistettävistä näyttely- ja pentutreeneistä tiedotetaan erikseen. Ennen kuin tulet kentälle, muista ulkoiluttaa koirasi hyvin, jotta se ei tee tarpeitaan eikä merkkaile kentällä.

Jäsenyhdistyksemme Suomen Cane Corso Yhdistys ry järjestää cane corsoille koulutusta erityisesti Pirkanmaan alueella. Lue lisää SCCY:n verkkosivuilta tai kysy sähköpostilla sccyry (at) gmail.com

Talinhuipun kenttä lumisateen jälkeen. A-esteet ja Giantpaw’s Rigel.
Kuva: Jani Suonperä